lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا
 
 نوشتن آدرس به زبان انگلیسی
 
نوشتن آدرس در زبان انگلیسی برعکس فارسی از نام شروع می شود و به کشور ختم می شود. بنابراین در این قسمت ما شما را با نحوه تبدیل آدرس خود به زبان انگلیسی آشنا می کنیم.

یعنی شماباید ابتدا باید نام و نام خانوادگی را بنویسید. بعد شماره پلاک یا شماره طبقه را بنویسید. سپس نام کوچه و پس از آن کدپستی و نام شهر، نام استان ونام کشور را بنویسید.


در نوشتن آدرس باید توجه داشت، ترجمه اسامی خاص و  عبارات ، کار  صحیحی نیست  و کلمات را به انگلیسی بنویسید. به عنوان مثال اگر اسم کوچه ای شهید آذری می باشد باید به صورت Shahid Azari نوشته شود و کلمه شهید را نباید ترجمه کرد و به صورت Martyr نوشت. در این قسمت به کلماتی که معمولا" در نوشتن آدرس ها  کاربرد دارند، اشاره می کنیم.


واحد: Unit ----- طبقه: Floor ----- شماره (پلاک): No ----- کوچه: Alley ----- بلوار: Blv


خیابان: St ----- میدان: Sq ----- بزرگراه: Free Way ----- چهار راه: Cross ----- بعد از: After


قبل از: Before ----- جاده: Rd ----- خیابان بزرگ: Ave ----- روبروی: In Front of


جنب(نزدیک): Near ----- طبقه اول: First Floor ----- طبقه همکف: Ground Floor


ابتدای: First of ----- انتهای: End of ----- بن بست: Dead End ----- ساختمان: Building


البته کلماتی مثل اعداد ترتیبی و یا جهات اصلی و غیره را نیز نباید فراموش کرد.

نمونه یک آدرس کامل پستی در زیر آورده شده سعی شده بیشتر لغات در این آدرس استفاده شود، تا شما دوست عزیز با رعایت قوائد نوشتن آدرس بتوانید نشانی دقیق پستی خود را قید نمائید.

برای مثال:
تهرانپارس- خیابان شریعتی- بعد از چهار راه تیر انداز- خیابان 160 غربی- پلاک 38 – واحد12 .
Unit 12, No 38, West 160 St, Shariatee Ave, after Tirandaz Cross, Tehran Pars
  نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مهر 1389ساعت 12:2  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 
آموزش نوشتن آدرس به انگليسي

کوچه :Alley بلوار : Blvd طبقه : Floor شماره پلاک : No

واحد:Unite بعد از: after شرقی:east غربي:West

میدان: Sq بزرگراه: Free Way خیابان بزرگ : Ave خیابان: St

شمالی :north جنوبی: south چهار راه: Cross ساختمان : Bldg

قبل از: before جاده: Rd

نمونه یک آدرس کامل پستی در زیر آورده شده .سعی شده بیشتر لغات در این آدرس استفاده شود، تا شما دوست عزیز با رعایت قوائد نوشتن آدرس بتوانید نشانی دقیق پستی خود را قید نمائید.

برای مثال:
تهرانپارس- خیابان حجر بن عدی- بعد از
چهار راه تیر انداز- خیابان 160 غربی-
پلاک 12 – واحد5
Unit 5, No 12, West 160 St, after Tirandaz Cross ,Hojr ebne oday Ave, Tehran Pars

در بیشتر سایت ها نام کشور ،شهر ،شهرستان و کد پستی را در قیلدهای جداگانه باید بنویسید .در صورت نبودن این فیلدها این اطلاعات را به آدرس خود اضافه کنید
  نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مهر 1389ساعت 12:1  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 
دولت آمريكا هر ساله به 55000 نفر از طريق انجام يك لاتاري جهاني اقامت دايم اعطا مي كند. معمولا مهلت ثبت نام آن اکتبر تا دسامبر هر سال می باشد . این قرعه کشی بر اساس تبصره شماره 201 تا 203 قانون ملی مهاجرت آمریکا تصویب شده در سال 1990 انجام میشود.

ثبت نام از تاريخ13مهرماه1389 شروع ودر تاريخ12 آبان1389 پايان مي پذيرد

اين اشخاص از طريق يك قرعه كشي كامپيوتري بنا بر مشخصات تكميل شده در يك فرم تقاضاي شركت در لاتاري آن سال انتخاب مي شوند.داشتن گرين كارت دايم آمريكا به مفهوم اجازه اقامت دايم در آمريكا ؛ اجازه كار؛تحصيل ؛ مسافرت و زندگي در آمريكا براي فرد و همسر و فرزندان زير 21 سال او مي باشد.
متولدين ايران ؛ ساكن يا غير ساكن در ايران اجازه شركت در اين لاتاري را دارند.
هر شخصی که بالای 18 سال سن داشته و متولد ایران باشد و اینکه یا دیپلم یا بالاتر داشته باشید و یا اینکه دو سال سابقه کار در کاری داشته باشید که برای انجام آن کار لازم بوده دو سال دوره کارآموزی ببینید ؛ می تواند از طریق پر کردن فرم ثبت نام در این قرعه کشی شرکت نماید.
در صورتی که این شخص در قرعه کشی برنده شود برای او و همین طور همسر و فرزندان زیر 21 سال و مجرد او نیز صادر می شود. مدرک تحصیلی شخص متقاضی باید دیپلم ( یا معادل آن) و یا بالاتر باشد و یا اینکه شخص در پنج سال گذشته دارای دو سال سابقه کار در حرفه ایی را داشته باشد که برای اشتغال در آن نیاز به حداقل دو سال دوره کارآموزی و یا تمرین می باشد . این مدارک فقط بعد از برنده شدن در قرعه کشی و فقط جهت ارائه به سفارت آمریکا توسط سفارت خواسته می شود و شما برای ثبت نام در قرعه کشی احتیاجی به آن ندارید.
برای شرکت در قرعه کشی نیازی به داشتن پاسپورت و گذرنامه نیست و پاسپورت و گذرنامه فقط وقتی خواسته می شود که بعد از برنده شدن, به شما تاریخ مراجعه به سفارت جهت گرفتن ویزا داده می شود و تا آن زمان می توانید گذرنامه خود را چه ایرانی و چه خارجی تهیه و جهت گرفتن ویزای گرین کارت به سفارت آمریکا مراجعه نمائید.

  نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389ساعت 16:10  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 

سئوال و جواب های متداول متقاضیان شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا  

قرعه کشی گرین کارت چیست ؟                
در واقع گرین کارت به معنای اجازه دائم اقامت در کشور ایالات متحده آمریکا می باشد و دارندگان گرین کارت دارای حق قانونی کار و تحصیل و زندگی در آمریکا می باشند . دارندگان گرین کارت پس از مدتی می توانند تقاضای شهروندی و تابعیت کشور ایالات متحده آمریکا را بنمایند .

 قرعه کشی گرین کارت یا همان ویزای اقامت دائم آمریکا هر ساله انجام می شود و به 55 هزار نفر از متقاضیان و همین طور خانواده هایشان گرین کارت ( ویزای اقامت دائم آمریکا)  داده می شود. قرعه کشی به صورت کامپیوتری و شانسی انجام میشود.  ثبت نام هرساله طی دوره ای محدود انجام شده و قرعه کشی در سه ماهه ابتدای سال میلادی جدید انجام میشود و در سه ماهه بعدی سال میلادی جدید جواب ها به آدرس ما ارسال می شوند و ما نیز نامه قبول شدگان را به آنها می رسانیم.

آیا برای شرکت در قرعه کشی شرایط سنی وجود دارد؟

خیر , افراد بالای 18 سال می توانند به راحتی در قرعه کشی شرکت کنند و افراد زیر 18 سال می باییست همراه والدین یا ولی قانونی خود در قرعه کشی شرکت کنند. در این مرحله فقط یک استثناء وجود دارد و آن افرادی که زیر 18 سال سن داشته ولی دیپلم متوسطه خود را گرفته باشند می توانند به تنهایی در قرعه کشی شرکت کنند.

آیا برای شرکت در قرعه کشی مدرک تحصیلی مورد نیاز است ؟

بله حداقل 12 سال تحصیل و یا اینکه دارای 2 سال سابقه کار و یا 2 سال سابقه دوره کارآموزی مورد نیاز است.

آیا ایرانیان نیز حق شرکت  در قرعه کشی را دارند ؟                                           

بله  , ایران جزو کشورهایی هست که افراد متولد در آن می توانند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کنند.

آیا در یک خانواده فقط زن و یا فقط شوهر  می توانند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کند؟

خیر , زن و شوهر می توانند هر کدام تقاضای جداگانه برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا را بنمایند . یعنی یکبار شوهر متقاضی اصلی است و در فرم درخواست همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به عنوان همراه و خانواده درجه یک خود عنوان میکند و همین طور زن نیز می تواند جداگانه به عنوان متقاضی اصلی درخواست شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا را بنماید و شوهر و فرزندان زیر 21 سال خود را در فرم درخواست به عنوان همراه و خانواده درجه یک خود نام ببرد.

از یک خانواده ایرانی چه کسانی میتوانند در فرم درخواست والدین به عنوان همراه شرکت کنند؟

فقط همسر متقاضی اصلی و  فرزندان مجرد زیر 21 سال متقاضی اصلی می توانند به عنوان خانواده درجه یک  در فرم درخواست نام برده شوند. البته فرزندان مجرد  بین 18 تا 21 سال  نیز می توانند خود جداگانه درخواست بنویسند.

آیا یک فرد می تواند دو بار فرم ثبت نام را ارسال نماید ؟

خیر در صورتی که یک شخص دوبار فرم ارسال نماید به طور خودکار از قرعه کشی حذف می شود.      

آیا اگر فرد متقاضی اصلی برنده گرین کارت آمریکا شد بایستی حتما به همراه خانواده به آمریکا مهاجرت نماید؟

خیر , این بستگی به خود خانواده دارد و فرد متقاضی اصلی می تواند به تنهایی مهاجرت کند و یا اینکه با خانواده مهاجرت کند.

چگونه یک فرد متوجه می شود که در قرعه کشی گرین کارت برنده شده است ؟

نامه قبولی  قبول شدگان به آدرس خودتان برایتان ارسال می شود.

آیا کسانی که قبول نشده اند نیز از رد شدن خود خبر دار خواهند شد ؟

بله , ما به آنها نیز اطلاع خواهیم داد و اگر تمایل داشتند آنها را برای سال بعد با تخفیف خاصی ثبت نام خواهیم کرد.

آیا شخصی که  در کشوری خارجی بدون گذرنامه و اجازه اقامت زندگی می کند اجازه شرکت در قرعه کشی گرین کارت را دارد ؟

بله ,  با هرگونه اقامت و یا حتی بدون اجازه  اقامت در هر کشوری که زندگی می کنید , می توانید در قرعه کشی شرکت کنید ولی به شرط اینکه بعد از قبولی در هنگام مصاحبه که شش ماه تا یک سال بعد از قبولی انجام می شود بتوانید پاسپورت برای گرفتن ویزا به همراه داشته باشید.

اگر فرد متقاضی اصلی از همسرش جدا شده و یا در شرف جدا شدن از همسرش باشد چگونه باید در قرعه کشی شرکت کند ؟

اگر فرد متقاضی اصلی رسما و قانونا از همسرش طلاق گرفته باشد اصلا لزومی ندارد نام همسر قبلی را در فرم ثبت نام بنویسد . اما اگر هنوز رسما طلاق نگرفته است و در شرف طلاق گرفتن می باشد باید نام همسرش را در فرم به عنوان همراه بنویسد و اگر بعد از ثبت نام از همسرش طلاق رسمی و قانونی گرفت دیگر لازم نیست در فرم های بعدی که به همراه فرم قبول شدن در قرعه کشی ارسال می شود نام همسرش را بنویسد.

آیا اگر بعد از قبول شدن ازدواجی صورت بگیرد تکلیف همسر فرد متقاضی چه می شود؟

اگر ازدواج قبل از ارسال فرم قبولی انجام شده باشد نام همسر را در فرم دوم که برایتان ارسال می شود ثبت می کنید و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و همسر شما نیز ویزای آمریکا را دریافت می نماید . اما اگر بعد از ارسال فرم دوم ازدواجی صورت بگیرد شاید سه تا شش سال طول بکشد تا همسر گرین کارت دریافت نماید.

آیا اگر شخصی از راه های دیگر مهاجرتی مثل کار , تحصیل , سرمایه گذاری و .... تقاضای ویزای آمریکا کرده باشد نیز می تواند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کند ؟

بله , شرکت در قرعه کشی گرین کارت هیچ ارتباطی با درخواست ویزای آمریکا به روش های دیگر ندارد.

آیا اگر شخصی خدمت نظام وظیفه سربازی را انجام نداده باشد می تواند در قرعه کشی گرین کارت شرکت کند ؟

فردی که در قرعه کشی گرین کارت قبول می شود باید دارای پاسپورت و اجازه خروج از کشور باشد تا بتواند در صورت قبولی در قرعه کشی گرین کارت آمریکا به یکی از کشورهای همسایه ایران جهت مصاحبه و اخذ ویزای آمریکا سفر کند.

 

اگر فردی در زمان ثبت نام اصل مدرک دیپلم و یا لیسانس را نداشته باشد می تواند ثبت نام کند ؟

 

بله , زیرا در زمان ثبت نام ما هیچ گونه مدرک تحصیلی اصلی را درخواست نمی کنیم . مدرک اصلی تحصیل را در صورت قبول شدن و در زمان مصاحبه برای گرفتن ویزای گرین کارت آمریکا توسط سفارت آمریکا از شما درخواست خواهد شد .

 اگر فردی در قرعه کشی برنده شود چگونه نامه ای دریافت خواهد کرد؟
نامه قبولی به صورت زیر خواهد بود.           


                                                                        نمونه گرین کارت تایید شده اولیه


 نمونه گرین کارت نهائی

  نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389ساعت 16:4  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 
مهلت ثبت نام لاتاري 2012 از تاریخ 13 مهر الی 12 آبان خواهد بود. لازم به ذکر است این دوره یکماهه در سالیان قبل دوماهه بوده است و امسال اولین سالی است که یکماه شده است. ثبت نام دارای ظرایف خاصی است.

 برندگان باید در فاصله زمانی یک اکتبر 2011 الی 30 سپتامبر 2012 باید کلیه امور مربوطه را انجام دهند. نتیجه برای کسی ایمیل نمی شود.

  نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389ساعت 15:57  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 
U.S. Department of State Banner
  نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389ساعت 15:34  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 


پیغام های خطایی که ممکن است با آن روبرو شوید:

* در صورت پايان زمان 60 دقيقه و عدم تکميل فرمتان و منقضي شدن فرم ثبت نام يک پيغام خطا دريافت به این شکل خواهيد کرد که پس از فشردن دکمه ي Begin Application ميتوانيد ثبت نام را از اول انجام دهيد.

* در صورت استفاده نادرست از دکمه هاي اعلام شده و استفاده از دکمه ی Back و Forward در منوي اينترنت اکسپلورر در هنگام تکمیل فرم ثبت نام ممکن است يک پيغام به اين صورت دريافت کنيد که با فشردن بر روي دکمه ي Resume Application به فرم ثبت نامتان باز خواهيد گشت.

* درفرم ثبت نام در گزینه 6 ، اگر تقاضای ثبت نام بر اساس کشور تولدتان را دارید ، پس از انتخاب کشور تولدتان در قسمت 4 فرم در این قسمت (قسمت 6) روی Yes کلیک کنید و نیازی نیست در زیر گزینه ی Yes نام کشوری را وارد کنید، در صورت وارد کردن نام هر کشوری در منوی پایین Yes در قسمت 6،پیغام زیر را دریافت خواهید کرد.
If you are not eligible based on your birth country, please answer "No" to the question above. Otherwise, do not select a country of eligibility.

* اگر اشتباها فراموش کنید و عکس خواسته شده را وارد نکنید. پیغام پایین را دریافت خواهید کرد.

You must select a picture.


* اگر مشخصات سایز بندی عکس خواسته شده اشتباه باشد ، پیغام پایین را دریافت خواهید کرد.

Your picture must be 600x600 pixels.


------------------------------------------------
  نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389ساعت 15:30  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 
راهنمای ثبت نام:‏
وزارت امور خارجه تنها فرم های ثبت نام ویزای تنوع فرهنگی کامل شده به صورت ‏الکترونیکی که در تارنمای ‏www.dvlottery.state.gov‏ طی دوره مشخص شده برای ثبت ‏نام به صورت الکترونیکی ارسال شده اند را قبول خواهد کرد.

تمام پرونده های ارسال شده از طرف هر شخصی در صورت ارسال بیش از یک پرونده ‏بدون در نظر گرفتن این مورد که چه کسی آن را ارسال کرده است، فاقد ارزش خواهد ‏شد. شما باید پرونده خود را شخصاً کامل و ارسال فرمایید، یا از کسی بخواهید که این ‏کار را برای شما انجام دهد.

‏ پرونده یی که با موفقیت ثبت شده باشد صفحۀ تأییدی شامل نام شما، تاریخ تولد، ‏کشوری که از آنجا اقدام کرده اید و تاریخ/ساعت را بر روی صفحه نمایش نشان می دهد. ‏می توانید این تأییدیه را به منظور بایگانی شخصی با استفاده از تابع پرینت جستجوگر ‏اینترنتتان چاپ فرمایید.

مدارک کاغذی پذیرفته نخواهد شد.

‏• در صورتیکه کلیه عکس های لازم ارسال نشود پرونده شما مردود خواهد شد. عکس ‏های جدید از همه افراد باید با فرم ثبت نام الکترونیکی ویزای تنوع فرهنگی به صورت ‏الکترونیکی ارسال شود:


ثبت نام: تنها یک راه برای ثبت نام در قرعه کشی ‏DV-2008‎‏ وجود دارد. باید فرم ثبت نام ‏الکترونیکی ویزای تنوع فرهنگی (فرم ثبت نام الکترونیکی ‏DV‏) که به صورت آنلاین در ‏دسترس می باشد، را ارسال کنید. کسانی که فرم ثبت نام الکترونیکی ‏DV‏ را ارسال می ‏کنند، اطلاعات زیر در فرم ثبت نام الکترونیکی ‏DV‏ از آنها پرسیده خواهد شد.

‏1. نام کامل – نام خانوادگی، نام، نام میانی (‏Middle name‏)
نکته 1- قسمت نام میانی را خالی بگذارید ایرانیها نام میانی ندارند اگر نام (یا نام ‏خانوادگی) شما تر کیب دوتایی است (مثل محمد جواد) هر دو قسمت را در همان جزء ‏بنویسید
نکته 2- البته با فونت انگلیسی بنویسید و نه فارسی!!‏
نکته 3- دقت کنید املا کاملا مانند پاسپورت شما باشد

‏2. تاریخ تولد – روز، ماه، سال
نکته - حتما به میلادی نوشته شود قبل از شروع ثبت نام تبدیل را انجام دهید مراقب ‏سالهای کبیسه باشید (سال کبیسه از اول ژانویه تا اخر سال شمسی یک روز تفاوت ‏دارد)
‏3. جنسیت – مرد یا زن

‏4. شهری که در آن متولد شده اید

‏5. کشوری که در آن متولد شده اید ‏
‏– نام کشور باید نامی باشد که در حال حاضر برای کشوری که در آن متولد شده اید، ‏استفاده می شود.(مثلا ننویسید شوروی بنویسید روسیه)

‏6. کشور واجد شرایط یا کشوری که برای برنامه ‏DV‏ اعلام می شود‏
نکته1 – معمولاً کشور واجد شرایط همان کشوری است که در آن متولد شده اید. ‏
نکته 2- مراقب باشید در این قسمت اشتباه نکنید اگر متولد ایران هستید حتما بنویسید ‏ایران. (محل زندگی شما در اینجا مطرح نیست و محلی که میخواهید مصاحبه شوید هم ‏نیست)‏
نکته 3- و اگر در کشوری متولد شده اید که واجد شرایط برای برنامه ‏DV‏ نمی باشد (مثلا ‏در چین به دنیا آمده باشید) لطفاً قسمت "کشور واجد شرایط چیست؟" را مطالعه ‏فرمایید. ‏

‏7. عکس (ها) برای ثبت نام: ‏
نکته 1- "اطلاعات تکنیکی در مورد مشخصات عکس" را ببینید.‏
نکته2- اطمینان حاصل کنید که عکس همسر و فرزندانتان را، در صورتی که شامل حال ‏شما می شود، ضمیمه کنید. ‏

‏8. آدرس پستی – به صورت، آدرس ناحیه/کشور[کانتی]/استان/ایالت، کد پستی، کشور

نکته : این همان آدرسی است که دوست دارید نامه را به آنجا پست کنند الزاما محل ‏زندگی شما نیست

‏9. کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کنید
این دیگه الزاما همانجایی است که زندگی میکنید ‏
سعی نکنید دروغ بگویید این مسائل هیچ ارتباطی با شانس برنده شدن ندارد

‏10. شماره تلفن (اختیاری)

‏11. آدرس ایمیل (اختیاری)

‏12. بالاترین سطح تحصیلاتی که تا امروز به دست آورده اید، چه سطحی است؟ باید ‏مشخص کنید کدامیک از موارد زیر بالاترین سطح تحصیلاتی است که به دست آورده اید: ‏‏(1) فقط دبستان، (2) دبیرستان، بدون تحصیل مدرک، (3)دبیرستان با مدرک، (4) ‏هنرستان، (5) تعدادی دروس دانشگاهی، (6) مدرک دانشگاهی، (7) تعدادی درس فوق ‏لیسانس، (8) درجه فوق لیسانس، (9) تعدادی دروس دکترا، و (10) درجه دکترا.

نکته1-: "تابه امروز "یعنی همان روزی که دارید فرم را پر میکنید سعی نکنید دروغ بگویید ‏اگر دانشجو هستید گزینه های 5 و 7 و 9 به همین منظور آورده شده است اگر بعدا ‏مدرک شما اضافه شود تاریخ اخذ مدرک و تاریخ (تا به امروز) در روز مصاحبه توسط افسر ‏کنسول کنترل میشود
‏ نکته 2: اگر دیپلم ندارید پس " شرایط مورد نیاز برای تحصیل یا تجربه کاری چه هستند؟" ‏را بخوانید

‏13. وضعیت تأهل: مجرد، متاهل، مطلقه، بیوه، جدا به صورت قانونی
نکته - در این قسمت هم تا به امروز برای آن صدق میکند مطلقه یعنی کسی که گواهی ‏طلاق را دارد نه اینکه قصد جدایی دارد برای مجرد هم همین نکته وجود دارد شما اگر ‏رسما سند ازدواج ندارید و فقط قصد ازدواج دارید پس هنوز مجرد هستید ‏

‏14. تعداد فرزندان: ثبت نام باید شامل نام، تاریخ و محل تولد همسرتان و همه فرزندان ‏طبیعی، فرزندانی که به صورت قانونی پذیرفته شده اند و فرزند خوانده ها که مجرد و زیر ‏‏21 سال هستند، باشد (فرزندانی که از قبل شهروند و یا مقیم دائم ایالات متحده ‏هستند، شامل این مورد نمی شوند) حتی اگر همسر و یا فرزندان شما در حال حاضر با ‏شما زندگی نمی کنند و یا نمی خواهند با شما مهاجرت کنند. توجه داشته باشید که ‏فرزندان متاهل و 21 سال و بالاتر واجد شرایط برای ویزای تنوع فرهنگی نمی باشند. در ‏صورت عدم وارد کردن نام تمام فرزندان واجد شرایط، متقاضی اصلی فاقد شرایط خواهد ‏شد و ویزاهای کلیه افراد خانواده در این شرایط، هنگام مصاحبه لغو خواهد شد. ‏

‏15. مشخصات همسر – نام، تاریخ تولد، جنسیت، شهر/شهرستان محل تولد، کشور ‏محل تولد، عکس. در صورتی عدم وارد کردن نام همسر، متقاضی اصلی فاقد صلاحیت ‏خواهد شد و ویزای کلیه افراد وابسته دراین صورت در زمان مصاحبه لغو خواهد شد. ‏

‏16. مشخصات فرزندان – نام، تاریخ تولد، جنسیت، شهر/شهرستان محل تولد، عکس: ‏عکس کلیه فرزندان اظهار شده در سؤال شماره 14 در بالا‏

شما بعد از ارسال عکس و پاسخ به سوئالات ثبت نام شما تکمیل شده است حالا شما ‏باید تائیدیه فرم ثبت نام را دریافت دارید شما کلید ارسال تائیده را بزنید
پاسخی که از طرف تارنمای ‏E-DV‏ ارسال می شود و حاوی تائیدیه دریافت یک فرم ثبت ‏نام پذیرفته شده ‏E-DV‏ است، بلافاصله توسط تارنمای ‏E-DV‏ ارسال می شود. ولیکن، به ‏خاطر ماهیت اینترنت، قابل پیش بینی نیست که چقدر طول می کشد تا این پاسخ به ‏فرد ارسال کننده فرم برسد. اگر دقایق زیادی از زمان کلیک کردن روی کلید ارسال سپری ‏شده باشد، اشکالی ندارد که برای بار دوم روی کلید ارسال کلیک کنید. سیستم ‏E-DV‏ ‏به گونه ای طراحی شده که در صورت دو بار کلیک کردن روی کلید ارسال به خاطر عدم ‏دریافت تائیدیه، سیستم مغشوش نمی شود. فرد متقاضی می تواند بارها و هر چند بار ‏که لازم باشد سعی کند تا فرم تکمیل شده توسط تارنما دریافت شود و تائیدیه آن را ‏دریافت کند. پس ازدریافت این فرم آنرا چاپ کرده نزد خود نگهداریدکشور واجد شرایط چیست؟‏

معنی عبارت های “‏eligibility‏” (کشور واجد شرایط)، “‏native‏” (بومی) و “‏chargeability‏” ‏‏(به حساب کشور دیگر درخواست ویزا دادن) چیست؟ آیا شرایطی وجود دارد که بر طبق ‏آن شخصی که در یک کشور واجد شرایط به دنیا نیامده است، بتواند متقاضی ویزای ‏دایورسیتی شود؟
کشور واجد شرایط برای یک شخص معمولا همان کشوری است که در آن متولد شده ‏است. کشور واجد شرایط ربطی به کشوری که در آن زندگی می کنید، ندارد. بومی ‏معمولا به معنی کسی است که در یک کشور به خصوص به دنیا آمده است، بدون در نظر ‏گرفتن محل اقامت یا تابعیت فعلی شخص. از لحاظ مقاصد مهاجرتی، "بومی" می تواند ‏همچنین به معنی کسی باشد که می تواند تحت مقررات بخش (‏b) 202‎‏ قانون مهاجرت و ‏تابعیت "به حساب یک کشور دیگر" به غیر از کشوری که در آن متولد شده است، ‏درخواست ویزای خود را ارائه دهد.

برای مثال، اگر شما در کشوری به دنیا آمده اید که جز کشورهای واجد شرایط شرکت در ‏برنامه ویزای تنوع فرهنگی امسال نیست، می توانید درخواست خود را "به حساب کشور ‏دیگری" که همسر شما به عنوان متقاضی فرعی در آن به دنیا آمده است، ارائه دهید. ‏ولی ویزای ‏DV-1‎‏ برای شما صادر نخواهد شد مگر همسر شما نیز واجد شرایط دریافت ‏ویزای ‏DV-2‎باشد و برای وی این ویزا صادر شود، و هر دوی شما به طور همزمان و با ‏یکدیگر با ویزاهای تنوع فرهنگی وارد ایالات متحده شوید. به همین منوال، فرزند صغیر ‏شما می تواند "به حساب" کشوری که یکی از والدین در آنجا به دنیا آمده است، ‏متقاضی ویزای شود.

سرانجام، اگر در کشوری به دنیا آمده اید که واجد شرایط شرکت در برنامه ویزای تنوع ‏فرهنگی امسال نباشد، شما می توانید "به حساب" کشوری که یکی از والدین شما در ‏آن به دنیا آمده است در برنامه ویزای تنوع فرهنگی شرکت کنید، البته به شرط اینکه هیچ ‏یک از والدین شما مقیم کشور غیرواجد شرایط در زمان تولد شما نبوده باشد. به طور ‏کلی، یک فرد، مقیم کشوری که در آن متولد نشده باشند یا به شکل قانونی تابعیت آن را ‏به دست نیاورده باشند، محسوب نمی شوند حتی اگر به شکل موقت به آن کشور سفر ‏کند، در آن کشور مشغول تحصیل باشد، یا به خاطر شغل یا دلایل حرفه ای از طرف یک ‏شرکت یا دولت در آن کشور مستقر شده باشند.

اگر "به حساب کشور دیگر" متقاضی ویزا شده اید، باید این اطلاعات را در فرم الکترونیکی ‏درخواست شرکت در برنامه، ‏E-DV، در سوال ششم مشخص نمایید. لطفا توجه کنید که ‏وارد کردن یک کشور غلط به عنوان کشور واجد شرایط یا "به حساب" (یعنی کشوری که ‏نتوانید ادعای خود را نسبت به این مسئله اثبات کنید) ممکن است موجب مردود شدن ‏درخواست شما شود. (حتما میشود شک نکنید!)


اطلاعات تکنیکی در مورد مشخصات عکس:‏

در زیر توضیحات مربوط به عکس هایی که باید ارسال کنید، آمده است:
‏ عکس خودتان، همسرتان و هر فرزند غیر متاهل زیر 21 سال شامل کلیه فرزندان طبیعی ‏و همه فرزندخواندگان و آنهایی که به صورت قانونی به فرزندی پذیرفته شده اند، حتی ‏فرزندانی که دیگر با شما زندگی نمی کنند یا شما قصد ندارید که به عنوان فرزندتان از ‏طریق برنامه ویزای ‏DV‏ برایشان مهاجرت بگیرید.

ارسال عکس برای فرزندی که از قبل شهروند آمریکا بوده و یا قانوناً مقیم ایالات متحده ‏است لازم نمی باشد.

عکس های گروهی و یا فامیلی پذیرفته نخواهد شد؛ هر شخص از یک خانواده باید عکس ‏مجزا داشته باشد. عدم ارسال عکس های لازم برای همسر و هر کدام از فرزندان به ‏مثابه پرونده ناکامل برای ورود به سیستم الکترونیکی ‏DV‏ خواهد بود. این قبیل پرونده ها ‏پذیرفته نخواهند شد و باید دوباره ارسال گردند. عدم ارسال عکس ها به صورت دقیق و ‏صحیح برای هر یک از اشخاص خانواده برای سیستم الکترونیکی ‏DV‏ باعث عدم صلاحیت ‏متقاضی اصلی پرونده و مردود اعلام شدن همه ویزاها برای این پرونده در زمان مصاحبه ‏خواهد شد.

راهنمایی برای ارسال عکس های دیجیتال (تصویر)
فایل تصویر باید مشخصات تکنیکی و ترکیبی داشته باشد و می تواند به یکی از طرق زیر ‏تهیه گردد:
‏• گرفتن یک عکس دیجیتال جدید.
‏• استفاده از یک اسکنر دیجیتال به منظور اسکن یک عکس ثبت شده.

مشخصه های ترکیبی عکس: تصویر دیجیتال ارسال شده باید با مشخصه های ترکیبی ‏زیر مطابقت داشته باشد درغیر اینصورت پرونده مردود خواهد شد.

o‏ موقعیت سر
o‏ شخصی که از او عکس گرفته می شود باید مستقیماً به دوربین نگاه کند.
o‏ سر شخص نباید به سمت بالا، پایین یا اطراف خم شده باشد.
o‏ سر شخص باید حدود %50 از کل عکس را شامل شود.
o‏ زمینه عکس
o‏ شخصی که از او عکس گرفته می شود باید جلوی یک زمینه خنثی با رنگ روشن قرار ‏گیرد.
o‏ زمینه های تیره و یا طرح دار قابل قبول نخواهد بود.
o‏ متمرکز کردن
o‏ عکس باید به صورت واضح تنظیم (فوکوس) شده باشد.
o‏ موارد تزئینی
o‏ عکس هایی که در آن شخصی که از او عکس گرفته می شود عینک زده باشد و یا ‏موارد دیگری که از توجه را از صورت کم کند، قابل قبول نخواهد بود.
o‏ پوشش سر و کلاه
o‏ عکس های افرادی که پوشش مو یا کلاه دارند تنها در صورتی پذیرفته خواهد بود که ‏مرتبط با اعتقادات مذهبی باشد و حتی در این صورت این پوشش نباید هیچ نقطه ای از ‏صورت را پوشش دهد.
o‏ عکس های افرادی که پوشش های سر طایفه ای که مشخصاً طبیعت مذهبی ندارند، ‏پذیرفته نیستند.
o‏ عکس های با کلاه های نظامی، هواپیمایی و دیگر کلاه های پرسنلی قابل قبول ‏نخواهد بود.

o‏ ترکیب عکس
عکس های رنگی با عمق (‏Debth‏) رنگ 24 بیت نسبت به عکس های سیاه و سفید یا ‏مقیاس خاکستری با عمق رنگ 24 بیت ارجحیت دارند. عکس ها باید از روی دوربین به ‏روی فایلی بر روی کامپیوتر وارد شود یا می تواند به صورت فایل در کامپیوتر اسکن گردد. ‏اگر از اسکنر استفاده می کنید، تنظیمات اسکنر باید بر روی رنگ واقعی (‏True color‏) و ‏مد رنگ 24 بیتی باشد. عکس های رنگی و سیاه و سفید (یا مقیاس خاکستری) باید با ‏همین تنظیمات اسکن شده تا با نیازهای برنامه ‏DV‏ مطابقت داشته باشد. برای عکس ‏های سیاه و سفید یا مقیاس خاکستری که با مد رنگ 24 بیتی اسکن شده است، تنها ‏سه رنگ یا باند تصویر استفاده می شود و در نتیجه سیاه وسفید و خاکستری خواهد ‏بود. لطفاً مشخصات تکمیلی برای اسکن کردن را در زیر ببینید.

مشخصه های تکنیکی: عکس دیجیتال باید مطابق با مشخصه های زیر باشد، در غیر این ‏صورت فرم ثبت نام الکترونیکی ‏DV‏ به صورت اتوماتیک رد خواهد شد و اخطاری به ارسال ‏کننده داده خواهد شد.

‏• برای گرفتن عکس جدید، باید مشخصه های زیر رعایت شود:

فرمت فایل تصویر: فایل تصویر باید به فرمت ‏Joint Photographic Experts Group(JPEG‏) ‏باشد.
اندازه فایل تصویر: حداکثر اندازه فایل شصت و دو هزار و پانصد (62،500) بایت باید باشد.
تبدیل تصویر: طول 320 پیکسل در عرض 240 پیکسل
عمق رنگ تصویر: رنگ 24 بیت [نکته: عکس های رنگی دارای ارجحیت هستند، اما در ‏صورتی که عکس های سیاه و سفید یا مقیاس خاکستری استفاده شود باید با مد رنگ ‏‏24 بیتی اسکن شود. تصاویر مونوکروم (عمق رنگ 2 بیتی)، رنگی 8 بیت یا مقیاس ‏خاکستری 8 بیت قابل قبول نیستند.]
‏• اسکن کردن عکس های ثبت شده. عکس هایی که می خواهند اسکن شوند باید ‏مشخصات زیر را داشته باشد:

سایز چاپ: 2 اینچ در 2 اینچ (50 میلی متر در 50 میلی متر) مربع
‏(عکس 3 در 4 نیز قابل قبول است اگر به صورت 240 در 320 پیکسل در بیاید)


‏ شرایط مورد نیاز برای تحصیل یا تجربه کاری چه هستند؟

قانون و مقررات ضروری می دارد که هر فرد شرکت کننده در برنامه ویزای تنوع فرهنگی ‏باید حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن را داشته باشد یا، ظرف پنج سال گذشته، ‏دو سال تجربه کاری در شغلی که حداقل نیازمند دو سال کارآموزی یا تجربه باشد، ‏مشغول به کار بوده باشد. "تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن" یعنی تکمیل موفقیت آمیز ‏‏12 سال مدرسه که شامل تحصیلات ابتدایی و متوسطه در ایالات متحده یا تکمیل ‏موفقیت آمیز آن در کشوری است که دارای سیستم رسمی ابتدایی و متوسطه ای باشد ‏که معادل تحصیلات دبیرستانی در ایالات متحده است. اثبات مستند تحصیل یا تجربه ‏کاری باید در زمان برگزاری مصاحبه ویزا به مامور کنسولگری ارائه شود. ‏
اگر شما دیپلم ندارید پس:‏
جهت تعیین واجد شرایط بودن فرد بر اساس تجربه کاری، از مشخصاتی که در پایگاه داده ‏های ‏O*Net OnLine‏ وزارت کار عرضه شده است، استفاده خواهد شد. چه مشاغلی ‏دارای شرایط لازم برای شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی هستند؟ پایگاه داده های ‏وزارت کار (‏DOL‏) به نام ‏O*Net Online‏ ‏Database‏ تجارب کاری را به پنج دسته "حوزه ‏شغلی" (‏Job Zone‏) تقسیم کرده است. در حالیکه بسیاری از مشاغل در تارنمای ‏DOL‏ ‏نام برده شده اند، فقط برخی از مشاغل مشخص شده واجد شرایط شرکت در برنامه ‏ویزای تنوع فرهنگی هستند. جهت داشتن شرایط لازم بر اساس تجربه کاری برای ‏شرکت در برنامه ویزای تنوع فرهنگی شما باید، ظرف پنج سال گذشته، دو سال تجربه ‏کاری در شغلی داشته باشید که در پایگاه داده های وزارت کار به عنوان حوزه شغلی 4 یا ‏‏5 تعیین شده است و در رتبه 7 یا بیشتر ‏Specific Vocational‏ ‏Preparation (SVP‏) قرار ‏دارد. چگونه می توانم لیست مشاغل واجد شرایط را در تارنمای وزارت کار پیدا کنم؟ ‏مشاغل واجد شرایط ویزای تنوع فرهنگی در پایگاه داده های وزارت کار به نام ‏Department of Labor O*Net OnLine Database‏ موجود است. مراحل زیر را جهت اطلاع ‏از اینکه آیا شغل شما واجد شرایط است یا خیر، دنبال کنید: گزینه “‏Find‏ ‏Occupation‏” را ‏انتخاب کنید و سپس “‏Job Family‏”، مخصوص به شغل خود را انتخاب کنید. برای مثال، ‏خانواده ‏Architecture and Engineering‏ را انتخاب کنید و روی علامت “‏GO‏” کلیک کنید. ‏سپس روی لینک مربوط به ‏Occupation‏ مشخص کلیک کنید. در ادامه، مثلا روی شغل ‏Aerospace Engineering‏ کلیک می کنید. پس از انتخاب لینک یک ‏Occupation‏ مشخص، ‏ستون “‏Job Zone‏” را انتخاب کنید تا شماره ‏Job Zone‏ تخصیص داده شده به آن شغل و ‏رتبه ‏Specific Vocational Preparation‏ یا ‏SVP‏ را پیدا کنید.‏
  نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389ساعت 15:23  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 
سئوالات و توضيحات فرم لاتاري :

1. FULL NAME - Last/Family Name, First  نام و نام خانوادگي

2. DATE OF BIRTH - Day, Month, year  تاريخ تولد

3. GENDER - Male or Female  جنسيت

4. CITY WHERE YOU WERE BORN  شهر يا روستاي محل تولد

5. COUNTRY WHERE YOU WERE BORN - کشور محل تولد

6-COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY  کشور محل تولد ،
(توضيح : کسانيکه کشور محل تولدشان در ليست کشورهاي مجاز براي اين لاتاري نيست ، يعني مثلا متولد ايران نيستند، ولي کشور محل تولد همسر فعلي يا پدر يا مادرشان در ليست مجاز هست،  مي توانند از کشور محل تولد همسر يا پدر يا مادرشان - اگر در ليست کشورهاي مجاز براي شرکت در اين لاتاري است- استفاده ( چارج ) کنند و بنويسند:
I charge my nativity to the country of birth of my( spouse) ( or father) (or mother) , under the provision of section 202(b) of the Immigration and Nationality Act.
و  بعد هم نام آن کشور را بنويسند.

7.  photographs ( آدرس عکس تان را آپلود کنيد )
 
8. MAILING ADDRESS – In Care Of, Address LineDistrict/Country/Province/State, Postal Code/Z   آدرس پستي شما  ( هر آدرسي که برايتان راحتتر است )، اگر برنده شويد نامه برايتان به همين آدرس ارسال مي شود. (In Care Of یعنی نام و نام خانوادگی شما.) ... ( second address  هم یعنی دنباله و بقیه آدرس.)

9. COUNTRY WHERE YOU LIVE   کشور محل سکونت فعلي شما

10. PHONE NUMBER (optional)  تلفن شما ( اجباري نيست )

11. E-MAIL ADDRESS (optional)  ايميل شما ( اجباري نيست و هيچ ايميلي هم از دولت امريکا دريافت نخواهيد کرد)

12-WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIEVED, AS OF TODAY? :
آخرين (تازه ترين) مدرک تحصيلي شما
(1) Primary school only,  دبستان
(2) High school, no degree, دبيرستان ناتمام
(3)high school degree  ديپلم دبيرستان
(4) vocational school, هنرستان يا آموزشگاه فني يا خصوصي (يا هر نوع آموزشگاه تخصصي کوتاه مدت که براي آموزش يک فن يا حرفه گذرانده ايد)
(5) Some university courses, دانشگاه ناتمام يا فقط چند واحد دانشگاهي
(6) University degree, ليسانس دانشگاه
(7) Some graduate level courses, degree, فوق ليسانس ناتمام، يا فقط چند واحد فوق ليسانس
 (8) Master degree  فوق ليسانس
(9) Some doctorate level courses, دکتراي ( هر رشته اي) ناتمام يا فقط چند واحد دکترا
(10) Doctorate degree. مدرک دکتراي هر رشته اي

13. MARITAL STATUS - Unmarried , Married, Divorced, Widowed, Legally Separated  وضعيت ازدواجي فعلي بهنگام تنظيم اين فرم: به ترتيب: مجرد، متاهل، طلاق قانوني، بيوه، جدا شده (قانوني ، و يا با توافق دادگاه يا محضر) ...، اگر بدون حکم دادگاه يا محضر (و صرفا شفاهي و لفظي جدا شده ايد و هيچگونه قرارداد کتبي جدايي (قابل قبول دادگاه) بين خودتان نداريد هنوز هم متاهل محسوب مي شويد)

14- Number of children  تعداد فرزندان مجرد و زير 21  ساله ( طبيعي، فرزندخوانده، يا تحت سرپرستي ، و حتي فرزندان همسرتان از پدر يا مادري ديگر (يعني از همسر سابقش)، حتي اگر آن فرزندان جدا از شما زندگي مي کنند ، و حتي اگر کلا از آنها و همسرتان جدا شده ايد و حتي اگر آنها اصلا نخواهند به امريکا مهاجرت کنند ، بايد نام و مشخصات و عکس آن فرزندان را در فرم وارد کنيد)  . اين خيلي نکته مهمي است که عدم رعايتش باعث مردودي شما خواهد شد. (البته مشخصات و عکس فرزنداني که هم اکنون تابعيت يا کارت سبز امريکا را دارند لازم نيست وارد کنيد) 

15. SPOUSE INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, Photograph.  مشخصات همسر ( فقط براي متاهل ها )

16. CHILDREN INFORMATION - Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, مشخصات فرزندان (که در بخش 14 توضيح داده شده)

نکته مهم: هميشه تمام اطلاعاتي که وارد اين فرم لاتاري مي کنيد مربوط به وضعيت فعلي و در حال حاضر شماست. اگر پس از ارسال اين فرم به دولت امريکا، تغييراتي در وضعيت تحصيلي يا جنسيتي يا ازدواجي يا فرزندان تان بوجود بيايد ( و نامتان بعنوان برنده اعلام شود) مي توانيد بهنگام مصاحبه در کنسولگري امريکا، آنها را مطلع و اطلاعاتتان را بعدا در کنسولگري تصحيح  يا تکميل کنيد. (مثلا اگر صاحب فرزند يا همسر يا مدرک شغلي يا تحصيلي جديدي بشويد و غيره). 
لازم به يادآوري چند باره است که ارايه اين اطلاعات صرفا يکنوع  اطلاع رساني معمولي است و جنبه مشاوره قانوني/حقوقي ندارد و جايگزين اصل همين مطالب در سايتهاي دولتي امريکا هم نيست.  هر چند که نهايت دقت و امانت داري در ترجمه اين اطلاعات شده ، اما، خوانندگان محترم نهايتا ، مسئول نهايي مطالعه ، استفاده و درک صحيح از قوانين (با مراجعه مستقيم به محتويات مندرج در سايت رسمي /دولتي لاتاري گرين کارت امريکا)  هستند و اين نويسنده و يا  وب سايتهاي لينک دهنده به اين مطلب هيچگونه مسئوليتي در اينباره ندارند.  شاد و موفق باشيد...

 لينک راهنماي فني اطلاعاتي پارسال  که شبیه راهنمای امسال است:

 http://www.farstec.net/show.asp?num=742337620

  نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389ساعت 15:20  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 
راهنمای انگلیسی ثبت نام  lottery2012 لاتاری ۲۰۱۲

 

http://travel.state.gov/pdf/1318-DV2012Instructions-ENGL.pdf

  نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389ساعت 14:18  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 

ELECTRONIC DIVERSITY VISA LOTTERY


Welcome

Our State Department Web site for the 2012 Diversity Visa Program (DV-2012) is now open. The entry submission period for DV-2012 is from 12:00PM EDT (GMT -4) on October 5, 2010 to 12:00PM EST (GMT -5) on November 3, 2010. The entry form will only be available for submission during this period and this period only. Entries will not be accepted through the U.S. Postal Service.

Entry Instructions

Please read the DV-2012 Entry Instructions carefully. Entrants may be disqualified for not completing the entry form correctly or by submitting more than one entry. Use the link below to view the instructions.

DV-2012 Instructions

Photo Validator

Before beginning the entry process, you can verify that your picture(s) comply with all requirements by clicking the link below.

Photo Validator

Entry Form

The entry form is prepared in two parts, one for the primary entrant and one for derivatives (if any). Each part must be completed correctly and completely before going to the next part. After all parts are completed, the entry will be submitted to the DV-2012 Processing Center for handling. Click the link below to begin the entry process.

Begin Standard Entry

If you would like to use an SSL-encrypted web connection, you may click the link below to continue. Please be aware that by using SSL encryption, your connection may be noticeably slower.

Begin SSL Entry


 

This web site only supports Internet Explorer 6.0 and Internet Explorer 7.0.


 

DV Entrant Status Check

2012 Entrant Status Check

Please check back at this link http://www.dvlottery.state.gov/ESC/ on or after May 1, 2011 for Entrants who applied for DV-2012.

2011 Entrant Status Check

Please click this link http://www.dvlottery.state.gov/ESC/ for DV-2011 Entrant Status Check.

  نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389ساعت 13:11  توسط lottery2012 لاتاری گرین کارت آمریکا  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM